Autosedačky 0-13 kg

90

Autosedačka 0-13 kg je produkt, který budete potřebovat hned po narození dítěte - pro vyzvednutí narozeného miminka v nemocnici. Běžně je také známé jako vajíčko nebo nosítko. Patří do skupiny 0+, používáme ji od narození do cca 15 měsíců věku (tato hodnota závisí na tom, jak rychle batole roste). Většina z nich může díky tvaru vajíčka úspěšně fungovat jako kolébka. Vhodné adaptéry také umožňují jejich montáž na rám hlubokého nebo sportovního kočárku.

Autosedačky 0-13 kg nabízejí dětem polohu půl-leh. Podle studie University of Bristol by neměli ležet v této poloze déle než jednu hodinu - po této době to má negativní dopad na jejich zdraví. Je to proto, že páteř je přetížená. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste si při cestování ve vajíčku dělali časté přestávky a pokud to není nutné, v autosedačce udržujte své dítě mimo auto co nejméně. Výjimkou jsou modely s možností rozložení do polohy vleže, například Kiddy Evoluna I-size 2 nebo Cloud Z I-size. Jejich rozkládací rám a dokonale profilované mělké vložky vám umožňují dosáhnout zdravější a ploché polohy.

Autosedačka Ferrari Beone

Každá autosedačka, 0-13 kg, je namontována pouze zády ke směru jízdy. To je způsobeno skutečností, že v této poloze jsou síly působící na cestujícího v případě nehody rozloženy mnohem příznivěji, zejména nepřetěžují dětskou páteř a krční obratle. Tato místa se teprve vyvíjejí v prvních měsících života a byla by obzvláště citlivá na zranění, kdybychom umístili sedačku 0-13 kg po směru jízdy. Při výběru správného modelu stojí za zvážení nejprve bezpečnost, poté: pohodlí dítěte a vaše. ADAC provádí pravidelné nárazové testy s autosedačkami, testuje různé typy nehod a hodnotí účinnost energeticky náročných materiálů pomocí figurín s příslušnými senzory. Při výběru stojí za to sledovat posouzení těchto testů. V naší nabídce najdete autosedačky od důvěryhodných výrobců, jako např. Britax Römer, Maxi Cosi, Cybex či Joie

pixel